Tento typ se vyznačuje tím, že je zabudovaný za pomocnou zdí a v interiéru WC je pouze mísa a ovládání splachování. V současnosti to je nejvíce používaný systém v nově budovaných domech nebo při rekonstrukcích. U tohoto typu záchodů je montáž WC-klima snadná pouze ve fázi budování.

Dodatečná montáž do hotového záchodu je již problémem, protože představuje bourání části pomocné zdi abychom se dostali k instalaci. Ideální je počítat s instalací WC-klima již ve fázi projektu. Pak vše proběhne snadno standartním postupem, protože bude počítáno s elektrickým přívodem, místem pro umístění přístroje a také s případným přístupovým otvorem. V takové situaci nepředstavuje vlastní montáž čas delší než jednu hodinu.

Montáž na předstěnový instalační systém je patrná z fotografií. Sací trubka se snadno připojí do vhodného místa na nádobce tak, aby byla nad hladinou vody. Výstupní trubka se napojí na odpad podobně jako je to popsáno u WC typu kombi. Je-li navíc připraven elektrický přívod, je zapojení snadné a rychlé. Nakonec je vše ukryto za pomocnou zdí tak, jak ukazuje druhá fotografie.

Přes vysokou spolehlivost WC-klima je vhodné ponechat možnost přístupu k přístroji například jednou obkladačkou, která bude zakrývat otvor ve zdi a je nalepena silikonovým tmelem tak, aby ji bylo možno později odejmout. Na fotografiích je dobře patrný způsob napojení WC-klima na předstěnový WC instalační systém. První fotografie ukazuje montáž ještě před vybudováním pomocné zdi a druhá fotografie již zobrazuje stejné WC již dohotovené a připravené k instalaci mísy. 

foto Geberit s WC-klima 1foto Geberit s WC-klima ě