Dotazy

Je účinnost WC-klima opravdu znát?

Ano, pro nezasvěcené je velmi překvapující, že bezprostředně po vykonání potřeby jinou osobou vstoupí na WC a očekávají nepříjemný zápach, ale ten zde prostě není.

Na našem WC máme ventilační okno, co může WC-klima ještě zlepšit?

Například v zimě je po vyvětrání na vašem WC zima a navíc vypouštíte drahé teplo ven. Tento problém vám WC-klima zcela odstraní.

Lze WC-klima namontovat i na starší WC?

Ano, zařízení lze namontovat i na starší WC různého provedení. Při montáži na nově budované WC je situace jednodušší pouze proto, že se s montáží počítá předem a vše se připraví s minimálními náklady.

Lze WC-klima namontovat i na WC v panelovém domě?

Ano, pokud nebylo bytové jádro přestavěno, má WC v panelovém domě typické provedení, které umožňuje snadnou montáž.

Neruší WC-klima hlukem?

Neruší, protože při konstrukci přístroje bylo pamatováno na co možná nejnižší hladinu hluku. Během činnosti přístroj téměř není slyšet.

Zvládne moje elektroinstalace zvýšený příkon namontováním WC-klima?

Určitě zvládne, protože příkon přístroje je pouze 7 W, což je cca 9 krát méně než je příkon 60W žárovky, kterou svítíte na vašem WC.

Vydrží mi zařízení WC-klima alespoň po dobu záruky?

Vydrží určitě mnohem déle, protože v přístroji jsou jediné pohyblivé mechanismy dvě kuličková ložiska a jejich životnost se počítá na 50 až 100 tisíc provozních hodin. Jestliže budete používat WC desetkrát denně po 15 minutách, pak tuto dobu vyčerpáte za 50 až 100let.

Jak dlouho trvá montáž na již hotové WC?

To záleží na konkrétní situaci. Typická montáž bez nečekaných potíží na WC typu kombi nepřesáhne 1,5 až 2 hodiny. Přitom mechanické připojení trvá cca 20 minut a zbytek času zabere elektrické připojení.